Okyanuslar ve Suların Restorasyonu" Misyonu: Türkiye, AKDENİZ HUB'ININ Kurulması Çalıştayı

Ufuk Avrupa “Okyanuslar ve Suların Restorasyonu Misyonu"nun temiz denizler ve okyanuslar ile ilgili hedeflerinin desteklenmesine yönelik  "Türkiye, Akdeniz Hub'ının Kurulması Çalıştayı" 12 Aralık 2023 tarihinde Mersin'de düzenlenmektedir.

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü tarafından, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Deniz Ticaret Odası ve Mersin Ekonomi Platformu katkıları ile düzenlenen bu Türkiye Hub'ı Kurulması Çalıştayı, Misyon Okyanuslar'ın Akdeniz'deki kirliliğin (ör. kentsel ve endüstriyel atık su, tarım kaynaklı vb. karasal girdiler, makro ve mikro plastik dahil deniz çöpleri) önlenmesi ve azaltılmasına yönelik eylemlerini sinerjiye dönüştürmeyi hedeflemektedir.

Türkiye Hub'ı, bu hedefleri hayata geçirmeye yönelik olarak Misyon Bildirgesi'ni (Mission Charter) onaylayan endüstriyel paydaşlardan başlayarak, Akdeniz aktörlerinin katılımını sağlamayı, harekete geçirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Çalıştay, bölgesel ve ulusal düzeyde, karar vericilerden sektörlere ilgili tüm paydaşlar ile ortak çözümleri harekete geçiren ulusal eylemleri sergileyecek ve gelecek adımların görüşülmesine zemin hazırlayacaktır.

Misyon Okyanuslar programının hedeflerine yönelik çalışmalar gerçekleştiren ilgili paydaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız. Katılım talep formu tamamlandıktan sonra nihai katılım durumu e-posta aracılığı ile iletilecektir.  Kayıtların en son 06 Aralık 2023 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.  

KAYIT OL

Etkinlik Bilgi Notu

Etkinlik gündemi yakın zamanda ilgili web sayfasında paylaşılacaktır.

Tarih: 12 Aralık 2023

Yer: Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin / TÜRKİYE

Süre: 13:45-17:45

Format: Fiziksel

Dil: Türkçe