ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’ne Ulaşım

  • Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin şehir merkezi (yaklaşık 80 km)

1. Hemen hemen bütün havayolu şirketlerinin Mersin’e (şehir merkezi ve farklı bölgelerine) düzenli servisleri bulunmaktadır.

HAVAŞ, Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Mersin arasında düzenli ulaşım hizmeti veren servis şirketleri arasında yer almaktadır. Servis saatleri ve hareket/varış istasyonları ile ilgili ayrıntılı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

(http://www.havas.net/en/OurServices/BusServicesAndCarParkingFacilities/ServicePoints/Pages/Adana.aspx)

2. Alternatif olarak, havalimanından otobüs terminaline ulaşım sağlandıktan sonra gün içinde belirli zaman aralıklarıyla hareket eden Adana-Mersin KOÇ minibüslerini kullanarak da Mersine ulaşım sağlanabilir. Aşağıda gün içinde en erken ve en geç minibüs hareket saatlerini bulabilirsiniz:

 

YAZ

KIŞ

Öğleden Önce

05.45

05.25

Öğleden Sonra

22.30

 24.00

  • Mersin’den ODTÜ-DBE'ye ulaşım (yaklaşık 40 km)

1. Mersin ve Erdemli arasında ulaşım sağlayan MES-KOOP minibüslerini kullanabilirsiniz. Ardından, Erdemli’den bölgeye ait diğer minibüsler kullanılarak ODTÜ-DBE’ye ulaşım sağlanabilir. Lütfen ODTÜ-DBE’nin Limonlu/Lamas Mahallesi’nden hemen önce olduğunu unutmayınız. Aşağıda gün içinde en erken ve en geç MES-KOOP minibüs hareket saatlerini bulabilirsiniz:

 

YAZ

KIŞ

Öğleden Önce

05.45

05.25

Öğleden Sonra

24:00

 23.10

2. ODTÜ-DBE’ye direkt olarak SİLİFKE-KOOP minibüsleri kullanılarak ulaşım sağlanabilir. (Minibüs sürücüsüne veya yardımcısına “Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ineceğinizi söyleyiniz). Aşağıda gün içinde en erken ve en geç SİLİFKE-KOOP minibüs hareket saatlerini bulabilirsiniz:

YAZ

KIŞ

Öğleden Önce

05.30

05.25

Öğleden Sonra

21.30

19.00

3. Mersin halk otobüsü ile ODTÜ-DBE’ye ulaşılabilir. 156 ve 170 otobüs hattı kullanılarak ODTÜ-DBE kampüs kapısı önüne kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüsleri kullanmak için Mersin şehir içinde birçok yerden elde edilebilen KENT-KART’a sahip olmanız gerekmektedir. Halk otobüsü saatleri ve hareket/varış istasyonları ile ilgili ayrıntılı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. (https://m.kentkart.com/#/)

https://kentkart.com
https://www.mersin.bel.tr/otobus-seferleri/111m-tas-bina-carsi-adanalioglu-714539