Denizleri Bizimle Keşfedin:

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü (DBE), Mersin-Erdemli’de tamamen araştırma için tasarlanmış kampusunda Türkiye’nin en disiplinler arası araştırma ortamlarından birisini barındırmaktadır. Matematikten petrol mühendisliğine, kimyadan işletmeye kadar uzanan lisans derecelerine sahip DBE öğrencileri ve araştırmacıları Karadeniz, Marmara ve Akdeniz’den kutuplar ve okyanusların derinliklerine kadar varan bölgelerde temel ve uygulamalı araştırmalar yapmaktadırlar.

Türkiye ve dünya denizlerinde bizlerle birlikte maceraya yelken açmak ve çığır açan araştırmalar yapan bir ekibin parçası olmak ister misiniz? Eğer yanıtınız “evet” ise, Deniz Bilimleri Enstitüsü yükseklisans ve doktora programları için başvurularınızı bekliyor. Yükseklisans ve doktora için sınırlı sayıda burs olanakları mevcut olmakla beraber, belirli alanlarda yapılacak tezler için de YÖK’ün yeni başlattığı doktora bursları da tahsis edilebilecektir. Bu alanlar ‘yenilenebilir enerji’, ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘Big Data’ alanları ile deniz bilimlerinin kesişimini içeren tez konularında olacaktır.

Son başvuru tarihi 22 Haziran 2017’dir. Sorularınız için Ekin Akoğlu (ekin@ims.metu.edu.tr) ve Mustafa Yücel (myucel@ims.metu.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için:

http://www.ims.metu.edu.tr/

https://oibs2.metu.edu.tr/Ms_Phd_Applications/